Wycieczki rowerowe to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Za sprawą jednośladowych środków transportu przemieszczamy się na co dzień do pracy czy też na uczelnię. Nie można zapominać o dłuższych wyprawach w ramach rekreacji. Chcąc cieszyć się bezpieczeństwem oraz komfortem użytkowania roweru, należy mieć na względzie niezbędny ekwipunek rowerzysty, a także właściwe zabezpieczenie pojazdu. Pomocą służy wyposażenie sklepu rowerowego. Jaki asortyment pozwoli Ci chronić posiadany sprzęt i jednocześnie przechowywać go w odpowiednich warunkach?

Wyposażenie sklepu rowerowego – co możesz w nim znaleźć?

Jazda na rowerze to pochłaniająca pasja. Bez wątpienia potrafi być jednak bardzo kosztowna. Zwolennicy codziennych lub weekendowych wypadów rowerowych, jak i również wprawieni kolarze doskonale wiedzą, iż nie wystarczy ograniczyć się do zakupu jednośladu miejskiego, górskiego lub crossowego, a następnie do wyruszenia w teren. Aby użytkowanie pojazdu było w pełni wygodne i bezpieczne, na każdym kroku należy dbać o jego konserwację. Zwłaszcza gdy szykujesz się do rozpoczęcia sezonu, czy też jazdy w ekstremalnie trudnych warunkach.

W takich sytuacjach nierzadko zachodzi konieczność wymiany poszczególnych podzespołów. Degradacji ulega napęd, łańcuch czy siodło. Tak samo, jak hamulce, koła, dętki, opony, pedały, linki, a także szereg innych elementów. Równie ważne jest zabezpieczenie własnego ciała dzięki odpowiedniej odzieży, czy też akcesoriom w postaci kasków i ochraniaczy. To najbardziej podstawowy asortyment każdego rowerzysty, który znaleźć można w sprawdzonych serwisach ze sprzętem rowerowym.

Oczywiście wyposażenie sklepów rowerowych to nie tylko zamienne części, czy gadżety chroniące przed kolizjami i kontuzjami. Znajdziesz w nim również elementy zapobiegające takim zdarzeniom jak choćby kradzież roweru. Niemal na każdym kroku można je spotkać w przestrzeni publicznej, jak i w wielu domach oraz mieszkaniach. 

Praktyczne akcesoria w wyposażeniu sklepu rowerowego? Przyjrzyj się stojakom!

Nie ulega wątpliwości, że zwolennicy przemieszczania się rowerem po mieście cenią sobie możliwość zabezpieczenia jednośladu. Zarówno w warunkach domowych, jak i w terenie. Z tego właśnie względu na wyposażenie sklepów rowerowych powinny składać się m.in. stojaki.

Ich wykorzystanie choćby w gospodarstwie domowym umożliwia sprawne serwisowanie roweru, jak i jego czyszczenie oraz przechowywanie. Uchodzą za świetne rozwiązanie organizujące przestrzeń garażu lub piwnicy, a zatem miejsc, w których najczęściej składowane są sprzęty. Oczywiście domy jednorodzinne to tylko jedna strona medalu. Przydają się także na nowoczesnych osiedlach deweloperskich. Zwłaszcza tych zamieszkiwanych przez młode i aktywne osoby.

Stojaki bezwzględnie powinny znajdować się również przy centrach handlowych, marketach, parkingach, dworcach, przystankach autobusowych i tramwajowych, czy też wszelkich instytucjach. Dostęp do tego typu wyposażenia to duża swoboda dla wszystkich rowerzystów, którzy w razie potrzeby mogą pozostawić rower w przestrzeni publicznej bez obawy o potencjalną kradzież.

Z racji dużej różnorodności miejsc, w których mogą znaleźć się stojaki, występują w wielu wariantach. Jakie z nich znajdziesz w wyposażeniu sklepów rowerowych?

Stojaki modułowe najbardziej powszechnym rozwiązaniem

Jeśli chodzi o najpopularniejsze rozwiązania, doskonały przykład stanowią stojaki modułowe. Umożliwiają zabezpieczenie nawet do pięciu rowerów. Poszczególne moduły najczęściej są ze sobą połączone, co pozwala uzyskać optymalną długość. Modele różnią się od siebie m.in. wyprofilowaniem lub wysokością. Nadają się zarówno do umiejscowienia na podłożu, jak i montażu na ścianie.

Uwagę zwraca fakt, że występują w wielu kształtach. Są to spirale, konstrukcje w kształcie litery „U”, czy też trójkąty. Co więcej, mogą być wyposażone w barierki ułatwiające parkowanie roweru, a także jego przypinanie. Oczywiście ze względu na trwałą eksploatację i ekspozycję na czynniki atmosferyczne wykonuje się je z materiałów ograniczających m.in. rozwój korozji. W tym celu najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną.

Stojaki również na dziecięce rowery

Stojaki rowerowe to również wyposażenie przeznaczone dla najmłodszych rowerzystów. Sprawdzają się podczas zabezpieczania rowerów od 12 do 16 cali. Jeśli chodzi o ich produkcję, producenci wykorzystują m.in. technikę cynkowania galwanicznego. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie specjalnej warstwy zabezpieczającej. Całość zyskuje tym samym na właściwościach ochronnych. To dlatego, że stal posiada dodatkową izolację chroniącą przed rdzą oraz szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Wady i zalety stojaków rowerowych

Wybierając odpowiedni wariant spośród stojaków, należy pamiętać, że każdy rodzaj posiada swoje wady i zalety. Sugerując się wyłącznie bezpieczeństwem, trafioną inwestycją będą akcesoria przypominające literę „U”. W momencie, gdy zostają solidnie zakotwiczone w gruncie, w żaden sposób nie da naruszyć się ich konstrukcji. Natomiast co do samego przypinania rowerów, czynność wykonywana jest najczęściej przez ramę. Możliwość kradzieży jednośladu staje się tym samym ograniczona do minimum.

Zupełnie inaczej, niż w przypadku konfiguracji modułowej, która pozwala wyłącznie na umiejscowienie jednego koła. Tym samym poziom zabezpieczenia jest znacznie mniejszy. Natomiast główna zaleta to oszczędność miejsca. W zależności od wielkości rowerów pojedynczy stojak bez problemu może pomieścić ich większą ilość.

Co jeszcze znajdziesz w wyposażeniu sklepów rowerowych? Te akcesoria są niezastąpione!

Innym rowerowym ekwipunkiem spotykanym na mieście, jak i również wykorzystywanym w domu, jest wieszak na rower. To sprawdzone rozwiązanie umożliwiające komfortowe przechowywanie jednośladów przy ograniczonej ilości przestrzeni. Podobnie jak wieszaki, doskonale sprawdzają się przede wszystkim w garażu,  piwnicy, a nawet na ścianie w mieszkaniu.

Różnorodność wyposażenia sklepów rowerowych sprawia, że znajdziesz akcesoria pozwalające zawiesić rower na wiele sposobów. Umieścisz go pionowo lub poziomo, wieszając za koła, siodełko lub ramę. Funkcjonalność i wszechstronność tego typu gadżetów to gwarancja, że spełnią swoją funkcję jednakowo w trakcie sezonu, kiedy to pojazd użytkowany jest regularnie, a także po jego zakończeniu. Na jakie warianty spośród wieszaków możesz się zdecydować?

Uchwyty rowerowe na hak

W każdym sprawdzonym sklepie rowerowym odnajdziesz wieszaki w postaci haków przeznaczone do wieszania rowerów m.in. za koło. Decydując się na nie należy pamiętać, że jednoślad może zająć bardzo dużą przestrzeń. Alternatywą jest powieszenie przez ramę. W tym przypadku zwróć uwagę, czy elementy posiadają specjalne nakładki chroniące przed zarysowaniami. W innym wypadku ich wykorzystanie doprowadzi do uszkodzeń sprzętu.

Wieszaki sufitowe pozwolą uporządkować przestrzeń

Chcąc zaoszczędzić znacznie więcej miejsca, warto przyjrzeć się wariantom sufitowym. To nieco kosztowniejsza inwestycja, lecz dużo bardziej opłacalna. Z racji tego, że akcesoria muszą być odporne na pokaźne obciążenia, produkuje się je z wytrzymałych materiałów. Tego rodzaju modele często posiadają podnoszony stelaż. Takie rozwiązanie zwiększa komfort obsługi całości. Sam rower zawieszony zostaje natomiast przez koła lub ramę.

A może wieszak na kilka rowerów? Zobacz, czym się odróżnia

Wśród wieszaków znajdziesz też akcesoria pozwalające umieścić większą liczbę rowerów. Najczęściej decydują się na nie wieloosobowe rodziny, w przypadku których rowerowe wycieczki są ważnym elementem spędzania wolnego czasu, jak i codziennego funkcjonowania. Nie ulega wątpliwości, że swoim ciężarem przewyższają przytoczone wyżej odpowiedniki. Konstrukcja musi w końcu poradzić sobie ze znaczną wagą umieszczonych sprzętów.

O czym warto pamiętać wybierając wieszak rowerowy?

Jeśli wyposażenie sklepu rowerowego w postaci wieszaków przykuło Twoją uwagę i rozważasz zakup, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Przede wszystkim liczy się wygoda zakładania roweru. W związku z tym postaw na konstrukcję ułatwiającą wykonywanie tejże czynności.

O osłonach, które mogą być wykonane z gumy lub pianki, już wspomniano. Tego typu zabezpieczenia pozwolą zachować pojazd w nienaruszonym stanie. Nie zapominaj też o nośności dostosowanej do jednośladu. Liczą się również jego wymiary. Zwłaszcza gdy przyjdzie Ci przechowywać go w ciasnym pomieszczeniu. Rodzaj wieszaka dopasuj wobec tego do wysokości sprzętu oraz szerokości na wysokości kierownicy.

Ochronne wyposażenie sklepu rowerowego? Nie zapominaj o pokrowcach

Wyposażenie sklepu rowerowego składające się na akcesoria zabezpieczające jednośladowe pojazdy to także pokrowce. Masz do czynienia z niezwykle praktycznymi dodatkami uchodzące za niezbędniki dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze.

Ich główna funkcja to zabezpieczanie przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych, niskich temperatur, czy też różnorodnych warunków atmosferycznych. Tym samym uchronisz poszczególne części roweru przed korozją, matowieniem i blaknięciem, przedłużając jego żywotność. Chcąc cieszyć się wszelkimi możliwościami użytkowymi tychże dodatków, należy mieć na względzie akcesoria odpowiedniej jakości. Jakie są cechy dobrych pokrowców?

Sprawdź, czym sugerować się przy zakupie pokrowca

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego nieprzemakalność. W ten sposób zabezpieczysz rower przed opadami deszczu, czy też zarysowaniami lub ptasimi odchodami. Jeśli ma towarzyszyć Ci w trakcie wyprawy rowerowej, duże znaczenie będzie miała lekkość. Im mniejsza waga, tym również mniejsze obciążenie całego bagażu. Warto, aby posiadał etui. W momencie nieużytkowania ochronisz przed niepożądanymi zniszczeniami. Pamiętaj też o optymalnym rozmiarze. Pokrowiec po rozłożeniu powinien zakrywać cały jednoślad.

Jak widać, pokrowce na rower to niezwykle przydatne akcesoria. Zarówno dla amatorów rowerowych wypraw, jak i kolarzy. Ci drudzy bardzo często korzystają z nich, aby bezpiecznie przenieść sprzęt w trakcie zawodów. Niezależnie w jakim celu chciałbyś je wykorzystać, rozważając zakup postaw na trwały materiał gwarantujący maksymalną ochronę Twojego środka transportu. Tym samym zyskasz pewność, że wybrany model posłuży Ci przez wiele sezonów o każdej porze roku. A jeśli zależy Ci na walorach wizualnych, wybierz kolor wpisujący się w indywidualny gust.

Wyposażenie sklepów rowerowych zabezpieczające jednoślady – gdzie szukać?

Wyposażenie sklepów rowerowych, w tym wspomniane akcesoria zabezpieczające, to coś, co powinno przykuwać uwagę wszystkich osób, którzy stale używają jednośladów jako alternatywę dla samochodów lub transportu publicznego. Zarówno w trakcie codziennego przemieszczania się do pracy, jak i miejskich lub leśnych wypraw w wolnym czasie. Gdzie natomiast szukać sprawdzonego asortymentu? Zwolennicy stacjonarnych zakupów mogą skierować kroki do specjalistycznego salonu. Pod warunkiem, że znajduje się w okolicy. Jeśli nie, warto mieć na względzie internetowe sklepy.

Zalety takiego rozwiązania są nieocenione. Na pierwszy plan wysuwa się fakt, iż wielu lokalnych przedsiębiorców ma do zaoferowania ograniczone wyposażenie. Natomiast przemierzając sieć internetową, w wielu miejscach natkniesz się na szeroką gamę produktów różnorodnych producentów. Możesz też skorzystać z fachowej obsługi online oraz porad fachowców. Z kolei realizacja zamówień to najczęściej kwestia zaledwie jednej doby.

Jeśli szukasz sprawdzonego wyposażenia, nie musisz daleko odchodzić. Jak najbardziej służymy pomocą, oferując pokrowce, uchwyty rowerowe, jak i również stojaki w rozmaitych wariantach. Gwarantujemy, że dzięki zgromadzonym akcesoriom w odpowiedni sposób zabezpieczysz jednoślad, co bezpośrednio przełoży się na Twój komfort. Chcesz się przekonać? Jeśli tak, już teraz zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz to, czego potrzebujesz!

Udostępnij ten wpis