Cenisz swoją prywatność? Nie chcesz, by na teren Twojej posesji wjeżdżały przypadkowe auta? A może wynająłeś miejsce na osiedlowym parkingu, a mimo tego nadal musisz znosić fakt, że zajmują je inni kierowcy? W obu przypadkach przyda Ci się odpowiednio dopasowana blokada. Jeśli zastanawiasz się, jak powinien przebiegać montaż blokady parkingowej, to świetnie trafiłeś. Z tego wpisu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć. Czytaj dalej, a cały proces stanie się dla Ciebie jasny. Szczegółowo omówimy zarówno kwestie techniczne, jak i formalne. 

Co daje montaż blokady parkingowej?

Montaż blokady parkingowej to najskuteczniejsza metoda, by zabezpieczyć swoje miejsce parkingowe lub jakąkolwiek inną powierzchnię przed zajęciem jej przez inne auto. Elementy tego typu produkuje się z myślą o kierowcach, którzy chcą mieć pewność, że ich miejsce będzie zawsze wolne i będą mogli z niego skorzystać niezależnie od pory dnia. Opuszcza się ją przy pomocy specjalnego kluczyka, w związku z czym tylko jego posiadacz może odblokować dalszy przejazd. Skoro tu trafiłeś, to prawdopodobnie sam rozważasz kupno blokady. A może już ją posiadasz i zastanawiasz się, w jaki sposób ją zamontować? Zanim przejdziesz to tego procesu, musisz wiedzieć coś jeszcze.

Gdzie można zamontować blokadę parkingową?

Jeżeli zamierzasz zamontować blokadę na swoim prywatnym terenie, to możesz to oczywiście zrobić bez żadnego specjalnego pozwolenia. Podobnie jest w momencie, gdy działasz w czyimś imieniu. Jeśli jednak wykupiłeś miejsce na parkingu znajdującym się w prywatnych rękach, a mimo to nadal zdarza się, że jest ono zajęte, to musisz uzyskać pozwolenie od właściciela tego placu. W przeciwnym wypadku osoba zarządzająca terenem może bez żadnych konsekwencji zdemontować ten element. Podsumowując, zanim umieścisz blokadę na swoim miejscu wynajętym od właściciela obiektu - poproś go o zgodę na to działanie. Najlepiej, sporządzić ją na piśmie. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

O czym pamiętać montując blokadę?

W momencie, kiedy uzyskasz wymaganą zgodę, możesz przejść do montażu. Pamiętaj jednak o tym, że blokada musi być zamocowana w taki sposób, by w żadnym stopniu nie ograniczać ruchu drogowego w tym miejscu. Nie może ona być postawiona na jezdni ani zbyt blisko innego miejsca parkingowego. Jeśli stawiasz ją na wjeździe na swoją posesję, musi znajdować się bezpośrednio na Twoim terenie. Montaż tego elementu na drodze czy np. chodniku, który należy do przestrzeni wspólnej, z pewnością prędzej czy później sprawi, że zostaniesz ukarany mandatem. Podejdź więc do tematu rozważnie i wykonaj montaż w taki sposób, by blokada dotyczyła jedynie miejsca, którym jesteś zainteresowany i, do którego masz prawa.

Rodzaje blokad parkingowych

Istnieją różne rodzaju blokad parkingowych. Są one dostępne pod postacią słupków, trójkątów (zwanych także motylkami) czy odwróconej litery U. Każdy typ tego elementu spełni swoje zadanie, jeśli zostanie odpowiednio zamontowany i uniemożliwi kierowcy niepożądanego auta wjazd za jego linię. Wszystkie rodzaje znajdziesz oczywiście w ofercie naszego sklepu. Wystarczy kliknąć odpowiednią zakładkę. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb oraz budżetu, którym dysponujesz w tym celu.

Zainwestuj w blokadę wysokiej jakości

Jeśli jesteś zdecydowany na montaż blokady parkingowej, wybierz produkt wysokiej jakości. Tylko on zagwarantuje Ci, że w miejscu, które chcesz zablokować, nie będą pojawiać się nowe pojazdy. Parkingi na polskich osiedlach są pełne pordzewiałych blokad, które przestały pełnić swoją funkcję tuż po zakupie. Właśnie dlatego powinieneś zainwestować w sprawdzone rozwiązanie, które będzie służyć Ci przez lata i załatwi Twój problem z miejscem parkingowym raz a porządnie. Właśnie takie blokady znajdziesz w ofercie naszego firmowego sklepu. Stawiamy na niezwykle solidny asortyment wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia. Wszystkie są bardzo łatwe w montażu i są wysyłane w komplecie z zestawem potrzebnych do niego śrub. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy także możliwość wykonania słupków parkingowych na konkretną długość. Jeśli potrzebujesz rozwiązania o niestandardowym wymiarze dopasowanym do Twojej posesji - skontaktuj się z nami. Na pewno znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Montaż blokady parkingowej - jak to zrobić?

Montaż blokady parkingowej kupionej w naszym sklepie jest bardzo prosty. Jak już wspominaliśmy, każdy model posiada w zestawie komplet śrub. Umożliwiają one szybkie i wygodne wkręcenie konstrukcji w wybranym miejscu. Wystarczy wywiercić kilka otworów, ustawić blokadę i solidnie wkręcić śruby w przygotowane otwory. To wszystko. Jeżeli będziesz odpowiednio przygotowany i wyposażony w dobrą wiertarkę z silnym wiertłem, cały proces nie powinien zająć Ci więcej niż kilkadziesiąt minut. Właśnie tyle czasu poświęconego na pracę dzieli Cię od psychicznego spokoju. Już nigdy na Twoim miejscu parkingowym, posesji czy wjeździe na inny rodzaj prywatnego terenu nie zaparkuje bowiem inne auto.

Blokada parkingowa - skuteczna metoda na cwanych kierowców

W dzisiejszych czasach kierowcy często działają sobie wzajemnie na nerwy. Tyczy się to nie tylko sytuacji na drogach, ale i parkingach. Nawet wykupienie miejsca parkingowego na prywatnym placu nie da Ci 100% pewności, że gdy późnym wieczorem wrócisz do domu, będziesz mógł zaparkować. Podobnie jest w przypadku początku prywatnych dróg czy wjazdów na posesje. Stosowne tabliczki informujące o zakazie wjazdu nie zdają egzaminu. Właśnie dlatego warto zdecydować się na skuteczne rozwiązanie, jakim jest montaż blokady parkingowej. Jest to metoda, która pozwoli Ci zabezpieczyć się przed wjazdem niechcianych pojazdów na swój teren. Kupno blokady nie wiąże się z olbrzymim kosztem, a sam montaż jest całkiem łatwy. Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem tego procesu, zorientować się, czy możesz umieścić słupek w konkretnym miejscu. Jeśli zamierzasz to zrobić na terenie, który nie należy do Ciebie, musisz wystąpić o pozwolenie do osoby zarządzającej obiektem. W przeciwnym wypadku grozi Ci słony mandat.

Udostępnij ten wpis