Chyba każdy posiadacz ogrodu pragnie, by prezentował się on jak najlepiej. Niestety, dbanie o przydomową przestrzeń to ciężki kawałek chleba. Potrzeba do niego nie tylko chęci i wytrwałości, ale i sporo siły, której wraz z upływem lat zaczyna nieco brakować. Równie istotne jest także odpowiednie wyposażenie oraz kwestie logistyczne. Z czasem ilość używanego sprzętu jest już na tyle duża, że trudno znaleźć dla niego miejsce. Zastanawiasz się, jak przechowywać narzędzia ogrodnicze? Chcesz robić to efektywnie i poradzić sobie nawet na małej przestrzeni? Mamy dla Ciebie garść wskazówek. Znajdziesz je w dalszej części tego wpisu.

Narzędzia — podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika

Odpowiednio dopasowane narzędzia są absolutnie podstawowym wyposażeniem każdej osoby, która chce zadbać o swój ogród. Jego elementy takie jak: grabie, łopata, szpadel, motyka czy spulchniacz znacznie ułatwiają pracę w ogródku. Im bardziej będzie zależeć Ci na tym, by teren znajdujący się przed Twoim domem prezentował się schludnie i atrakcyjnie, tym więcej sprzętu będzie Ci potrzebne. Jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ rynek ogrodniczy cały czas się rozwija. Producenci narzędzi proponują swoim klientom coraz więcej efektywnych rozwiązań, dzięki którym praca staje się łatwiejsza, a jej efekty bardziej zadowalające. Niestety, kolejne zakupy pozwalają na rozwiązanie pewnych problemów, generując przy okazji nieco inne.

Co przyda Ci się do prac ogrodowych?

Różne narzędzia przydają się podczas różnych etapów pracy ogrodnika. Szpadel jest niezbędny do sadzenia nowych roślin. Przy jego pomocy wykopiesz w ziemi dziurę o odpowiedniej głębokości. Warto przed jego zakupem dobrze przemyśleć ciężar narzędzia oraz rodzaj trzonka. Chodzi o to, by operowało Ci się nim możliwie jak najwygodniej.

Jesień to czas, gdy z drzew opada spora ilość liści. Uporasz się z nimi przy pomocy odpowiednio dopasowanych grabi. Przydadzą Ci się one jednak nie tylko do zbierania tego, co spadło z gałęzi, ale i różnych innych resztek zalegających na Twoim trawniku czy glebie przygotowywanej do posadzenia roślinności. Grabie pomogą Ci również wyrównać teren pod sadzonki.

Jeśli w Twoim ogródku znajduje się sporo krzewów czy drzew, przydatny może okazać się sekator. Przy pomocy tego narzędzia bez problemu utniesz zbędne pędy i pozytywnie wpłyniesz na estetykę rośliny. Warto zadbać o to, by mieć ten element w swoim asortymencie.

Dużo narzędzi ogrodniczych — duży problem z ich przechowywaniem

O jakich problemach mowa? Chodzi oczywiście o to, że niełatwo jest znaleźć dla nich odpowiednią ilość miejsca. Im więcej akcesoriów — tym trudniej jest je pomieścić. Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem i wspomagasz się podczas swojej pracy sprzętem różnego rodzaju, to zapewne zastanawiasz się, jak przechowywać narzędzia ogrodnicze. Bardzo ważne jest, aby wygenerować chociaż kawałek wolnej przestrzeni, dzięki której wyposażenie tego typu będzie miało swoje stałe miejsce.

Naturalnym rozwiązaniem wydaje się budowa specjalnego budynku gospodarczego na narzędzia. Można go postawić w wybranym zakątku ogrodu, dzięki czemu nie trzeba szukać dodatkowej przestrzeni wewnątrz domu. Budowa lub kupno gotowej komórki wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, na które nie każdy jest gotowy. Jeśli Tobie taki pomysł się nie podoba lub uważasz, że w Twoim ogrodzie nie ma miejsca na specjalny domek na narzędzia, musisz poszukać innego rozwiązania.

Narzędzia przechowywane w domu — jak wygenerować przestrzeń?

Jeśli zastanawiasz się, jak przechowywać narzędzia w domu, to warto zaznaczyć, że kluczowe jest wygenerowanie wolnej przestrzeni. Część ogrodników trzyma swoje wyposażenie chociażby w garażu, jednak niełatwo to robić, jeśli stoi w nim auto, a obok niego znajdują się inne przedmioty. Narzędzia mogą się bowiem przewrócić i uszkodzić np. karoserię pojazdu. Właśnie dlatego warto umieścić je w pomieszczeniu, gdzie dostępne jest nieco więcej miejsca. Co jednak zrobić, gdy nie dysponujesz taką przestrzenią?

Wieszak na narzędzia — rozwiązanie Twoich problemów

Rozwiązaniem Twoich problemów może być specjalny wieszak na narzędzia ogrodowe. Jest to wyrób, który pozwoli Ci na przechowywanie sprzętu w domu, nawet tam, gdzie nie ma ani odrobiny wolnego miejsca. Wieszak montuje się na ścianie i umieszcza poszczególne elementy wyposażenia ogrodniczego na specjalnych haczykach. Dzięki temu w prosty sposób zyskuje się miejsce na odłożenie narzędzi po skończonej pracy.

Zaletą tego rozwiązania jest też fakt, że wieszak pozwala na zachowanie porządku w swoim asortymencie. Inwestycja w taki produkt wiąże się ponadto ze znacznie mniejszymi kosztami aniżeli w przypadku budowy lub kupna specjalnej szopy. Jeśli więc zastanawiasz się, jak przechowywać narzędzia ogrodnicze w przypadku braku możliwości wygenerowania wolnej przestrzeni — to rozwiązanie jest wręcz stworzone z myślą o Tobie.

Wieszaki na narzędzia ogrodnicze z naszego sklepu

Naturalnie, tego typu wieszaki są dostępne w ofercie naszego firmowego sklepu. Specjalizujemy się w produkcji asortymentu ze stali, dlatego możesz u nas nabyć niezwykle solidnie wykonane rozwiązanie powstałe na bazie łączenia trwałych profili. Produkty dostępne w naszym asortymencie nadają się do wieszania łopat, szpadli, grabi, sekatorów czy nawet urządzeń elektronicznych, takich jak podkaszarki i odkurzacze do liści. Na naszych wieszakach można umieszczać zarówno sprzęt z drewna, jak i aluminium. Jednorazowa inwestycja będzie jednocześnie rozwiązaniem Twoich wszystkich problemów z przechowywaniem sprzętu ogrodniczego. Warto zwrócić jednak uwagę na maksymalne obciążenie takiego produktu. W naszym sklepie znajdziesz jednak naprawdę wytrzymałe wieszaki o sporym udźwigu.

O czym warto pamiętać, przechowując narzędzia ogrodnicze?

Zanim umieścisz swoje narzędzia w przeznaczonym do tego miejscu, niezależnie od tego, czy masz specjalne pomieszczenie gospodarcze, niewielką szopkę, czy po prostu korzystasz z wieszaka, pamiętaj o tym, aby dokładnie oczyścić je z ziemi. W ten sposób sprawisz, że będzie w nich panował porządek. Znacząco przedłużysz także ich żywot. Resztki ziemi zawierają w sobie sporo wody, a wilgoć ma negatywny wpływ na jakość stali, aluminium czy drewna. Nawet jeśli kupione przez Ciebie narzędzia są reklamowane jako wodoodporne, warto po skończonej pracy poświęcić chwilę na ich wyczyszczenie.

Gdzie jeszcze możesz przechowywać narzędzia?

Istnieje wiele innych możliwości przechowywania narzędzi przeznaczonych do prac ogrodowych. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakim wyposażeniem dysponujesz i jak duże są to elementy. Jeśli nie masz możliwości umieszczenia narzędzi w domu lub szopie, możesz pozostawić je na dworze. Warto jednak wtedy zadbać o to, by nie narażać ich na kontakt z deszczem.

Dobrym rozwiązaniem będą w takim wypadku specjalne pokrowce. Ochronią one Twój asortyment przed wilgocią i sprawią, że będzie się on wolniej zużywał. Narzędzie okryte szczelnym materiałem z powodzeniem można pozostawić w samym ogrodzie, a także na tarasie czy balkonie. Znacznie lepiej jest jednak przygotować dla nich nieco przestrzeni w suchym i ciepłym miejscu.

Niewielkie narzędzia można trzymać w torbie

Twój zestaw narzędzi jest na tyle duży, że ich komplet nie zmieści się na wieszaku dostępnym w naszym sklepie? Oddziel większe elementy od tych mniejszych i poręcznych i schowaj tę drugą grupę w torbie do ich przenoszenia. W dobrze wykonanym pojemniku z tworzywa sztucznego lub materiałowej torbie bez trudu można umieścić elementy takie jak sekator, niewielkie grabki czy łopatki. Przydają się one chociażby podczas pracy z sadzonkami, a ich wymiary sprawiają, że nie trzeba przeznaczać na nie większej ilości miejsca. Zainwestuj w takie akcesorium i jeśli nie masz gdzie go postawić — powieś je na jednym z haczyków wieszaka. Takie rozwiązanie pozwoli Ci ze spokojem zmieścić na oferowanych przez nas konstrukcjach komplet swoich narzędzi.

Kupuj narzędzia z głową

Zanim odnajdziesz swoją metodę na przechowywanie narzędzi ogrodniczych, warto wziąć pod uwagę wstrzemięźliwość w powiększaniu swojego asortymentu. Kupuj tylko te elementy wyposażenia, które faktycznie są Ci potrzebne. W przeciwnym wypadku możesz mieć problem z tym, by je wszystkie odpowiednio przechować. Zamiast dublować poszczególne zakupy, pamiętaj o tym, by po każdorazowym użyciu dobrze wyczyścić łopatę czy grabie i zdjąć z nich resztki mokrej ziemi. W ten sposób wydłużysz ich żywot i nie będziesz musiał dokupować nowego sprzętu.

Nasze wieszaki można wykorzystać w każdym pomieszczeniu

Jeśli jednak konieczny jest w Twoim przypadku zakup większej ilości narzędzi, to wieszaki dostępne w naszej ofercie pomogą Ci w utrzymaniu swojego wyposażenia w porządku. Jest to produkt, który można zamontować w każdym pomieszczeniu i nigdzie nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca. Można więc dostosować ilość zakupionych sztuk do ilości akcesoriów do przechowania. To niedrogie i bardzo efektywne rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na przechowywanie narzędzi na podłodze.

Nasz sklep a przechowywanie narzędzi

Zastanawiasz się, czy w ofercie naszego sklepu są jeszcze jakieś produkty, które można wykorzystać do narzędzi? Ciekawym rozwiązaniem jest wózek transportowy. Przyda się on nie tylko podczas pikników czy przewożenia dziecięcych zabawek. Można w nim umieścić również właśnie narzędzia ogrodowe. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że można wziąć wózek ze sobą do ogrodu i podczas wykonywania poszczególnych czynności sięgać po konkretny element. Spód wózka dostępnego w naszym sklepie jest usztywniony, dzięki czemu poradzi sobie z obciążeniem w postaci stalowych narzędzi. Jest to świetny pomysł nie tylko na samo przechowywanie ogrodowego asortymentu, ale i przenoszenie go w miejsce, gdzie się w danej chwili przyda.

Wybierz najlepsze miejsce do przechowywania narzędzi ogrodniczych

Jak więc widać, istnieje wiele optymalnych pomysłów na to, jak przechowywać narzędzia ogrodnicze. W miarę możliwości warto umieścić je w miejscu suchym i ciepłym. Dzięki temu będą się one zużywać znacznie wolniej i służyć przez wiele sezonów. Idealnym rozwiązaniem wydaje się kupno lub samodzielna budowa niewielkiej komórki na ogrodowy asortyment. Wiąże się to jednak z kosztami, które nie każdy jest w stanie ponieść. Wiele osób nie chce poświęcać w tym celu części swojego i tak niewielkiego już ogrodu. Optymalne warunki do trzymania narzędzi panują wewnątrz domu, jednak trudno wygenerować w nim odpowiednią ilość przestrzeni. Z pomocą przychodzą specjalne wieszaki dostępne w ofercie naszego sklepu. Wystarczy zamontować je na ścianie w garażu czy pomieszczeniu gospodarczym, by wśród narzędzi zapanował ład i porządek. Jednocześnie jest to rozwiązanie, które w ogóle nie zajmuje miejsca. Polecamy je więc każdemu, kto wciąż zastanawia się, co zrobić ze swoimi grabiami, szpadlem, sekatorem czy motyką.

Udostępnij ten wpis