Organizacja imprezy masowej wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza tymi formalnymi czy związanymi z wynajęciem odpowiednio licznej kadry - trzeba również należycie przygotować teren. Miejsce, w którym odbywa się wydarzenie, powinno być odpowiednio zabezpieczone i odgrodzone. Pomóc mogą w tym m.in. specjalne barierki na imprezy. Jakie ich rodzaje wyróżniamy? Do czego mogą się przydać? Czytaj dalej i sprawdź!

Barierki na imprezy - sposób na szybkie odgrodzenie terenu

Do czego przede wszystkim przydają się barierki na imprezy? Jest to najszybsza i stosunkowo tania metoda na skuteczne odgrodzenie terenu. Jak już wspomnieliśmy - organizacja imprezy masowej niesie za sobą sporą odpowiedzialność. Do organizatorów należy m.in. dokładne przygotowanie terenu wydarzenia oraz możliwie jak najprecyzyjniejsze oznaczenie nie. Postawienie w odpowiednich miejscach specjalnych barierek w wyraźny sposób wskazuje granice imprezy. Jest więc informacją dla osób biorących udział w evencie, gdzie mogą przebywać i gdzie obowiązuje ich regulamin wydarzenia. 

Barierki znacznie pomagają ochronie

Inną, równie ważną cechą tych elementów jest fakt, że są one bardzo przydatne dla ochroniarzy pracujących przy konkretnym wydarzeniu. Barierek postawionych na imprezach nie należy przekraczać - nie można nad nimi przeskakiwać ani ich rozsuwać. Do wejścia na teren festiwalu lub eventu służą zazwyczaj specjalne bramki. Jeśli ktoś próbuje dostać się do środka pomimo obecności w danym miejscu barierki, to jest to oczywisty znak dla ochroniarza, że coś jest nie tak i powinien zareagować. Jeśli więc zajmujesz się organizacją imprezy masowej - te niewielkie, ocynkowane płotki z pewnością Ci się przydadzą. Jako organizator odpowiadasz bowiem za bezpieczeństwo wszystkich uczestników wydarzenia.

Zalety barierek na imprezy

Warto wspomnieć o kilku największych zaletach inwestycji w te elementy. Przede wszystkim - barierki na imprezy są tymczasowe. Oznacza to, że można je z łatwością zamontować w miejscu wydarzenia, po jego zakończeniu zdemontować, a  w późniejszym czasie - wykorzystać ponownie. Dzięki temu jednorazowy zakup dla organizatorów imprez oznacza inwestycję na wiele lat. 

Oczywiście, zdarza się, że barierki na imprezy ulegają uszkodzeniu. Na części eventów ludzie spożywają alkohol, który najczęściej jest przyczyną niepożądanych sytuacji. Jest to jednak bardzo solidny rodzaj ogrodzenia, którego uszkodzenie jest naprawdę trudne. W związku z tym służą one organizatorom przez naprawdę długi czas. Jest to także asortyment, który stosunkowo łatwo przetransportować. Wystarczy do niego odpowiedni pojazd z nieco większa powierzchnią ładunkową. W ofercie naszego firmowego sklepu czekają na Ciebie bardzo trwałe, ocynkowane ogniowo barierki. Sprawdzają się w każdych warunkach i są naprawdę długowieczne. Kupujesz raz - korzystasz wiele razy. Proste prawda?

Różne rodzaje barierek - dopasuj je do charakteru wydarzenia

Jeśli w szczegółowy sposób zapoznasz się z naszą ofertą, to zobaczysz, że czekają tam na Ciebie ogrodzenia różnego rodzaju. Oferujemy barierki z prętami oraz z poprzeczką. Dzięki temu, z łatwością dopasujesz ich rodzaj do charakteru imprezy. Wszystkie łączą ze sobą dwie cechy. Mowa tu o wysokiej jakości wykonania i atrakcyjnej cenie przygotowanej przez naszą firmę. Wszystkie zostały wykonane w taki sposób, by bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo osób biorących udział w imprezie oraz pomagać w pracy ochroniarzom. 

Barierki nie przeszkadzają w odbiorze eventu

Martwisz się, że zbyt duża ilość wymaganych barierek zepsuje Twoim gościom odbiór eventu? Organizujesz koncert i chcesz, żeby każdy miał dobry widok na scenę, niezależnie od tego, gdzie będzie stał? Nasze barierki na imprezy będa dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To solidne i stosunkowo ciężkie elementy, które odpowiednio zabezpieczą wybrany obszar, a jednocześnie nie zmniejszą widoczności. Barierki są wykonane w taki sposób, by nie przeszkadzać nikomu w odbiorze wydarzenia, a jedynie wyraźnie zaznaczyć granice, których goście nie powinni przekraczać. Musisz wyznaczyć strefę dla VIP-ów pod samą sceną? Wykorzystaj proponowane ogrodzenie - nada się do tego idealnie. A może zależy Ci, by pewien skrawek terenu był zasłonięty i niewidoczny dla niechcianych osób? Wystarczy zawiesić na barierkach reklamy sponsorów wydarzenia i w ten sposób rozwiązać problem. 

Elementy, które przydadzą się do wyznaczenia stref

Zależy Ci na tym, by na Twoim wydarzeniu ekipa medyków czy dźwiękowców miała zapewnione optymalne warunki do pracy? Wyznacz dla nich odpowiednie strefy, korzystając z barierek. Dobrze odgrodzony skrawek terenu oraz jeden ochroniarz pilnujący wejścia do środka wystarczą, by powstrzymać nieproszonych gości przed naruszeniem zasad strefy. Pamiętaj, że obecność ratowników medycznych jest na każdej imprezie masowej obowiązkowa i bardzo ważna. Organizator musi zadbać o to, by mogli oni rzetelnie wykonywać swoją pracę. Odpowiednie ogrodzenie może im w tym znacząco pomóc.

Spodziewasz się wizyty rowerzystów? Zadbaj o odpowiednie barierki

Sporą zaletą barierek jest też fakt, że można je wykorzystać na wiele sposobów. Oprócz standardowej funkcji ochronnej oferują one też garść innych. Sprawdzą się m.in. do przypinania do nich rowerów - jeżeli regulamin imprezy nie uwzględnia wprowadzania ich na teren wydarzenia. W naszej ofercie znajdziesz też specjalne podpórki dla rowerów z blachą ze stali aluminiowej, a także barierki z poprzeczką umożliwiająca wygodne przypięcie roweru przy pomocy zabezpieczenia. W sam raz na letnie wydarzenie, takie jak festyn, na którym możesz spodziewać się wizyty sporej liczby mobilnych gości.

Barierki - podstawa przy organizacji imprez

Jeśli zajmujesz się organizacją jakiegokolwiek wydarzenia masowego, to barierki do imprez są elementem, który na pewno Ci się przyda. Pomagają one w optymalnym zabezpieczeniu eventu i wyznaczeniu granic, których nie powinni przekraczać jego uczestnicy. Ułatwiają pracę ochroniarzom i zwiększają komfort innych osób wykonujących swoje obowiązki zawodowe na terenie festiwalu. Są one uniwersalne i można z nich korzystać wielokrotnie. Oferują banalny montaż oraz demontaż i nadają się do wygodnego transportu. W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów takich barierek w korzystnych cenach. Zajrzyj do jego oferty, zanim skompletujesz sprzęt na kolejne wydarzenie, a nie pożałujesz.

Udostępnij ten wpis